agriserkan4@gmail.com

TEKLİF AL
Çatı İzolasyon
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Çatı İzolasyon
Çatı İzolasyon

Çatı izolasyon; sıvı, ısı ya da ses engellemeye yönelik kullanım alanına sahip olan ve değişik yüzeylere uygulanabilmesi ile öne çıkan çatı ürünleridir. Çatı izolasyon işlemi ile profesyonel şekilde uygulama yapılır.

Güvenilir ve kaliteli bir çatı izolasyonu için belli noktalara dikkat etmekte yarar vardır. Binanın öncelikle sudan ve diğer dış etkenlerden korunması izolasyon malzemelerinin yardımıyla gerçekleştirilir. Çatı izolasyonu pek çok açıdan daha güvenli yaşam alanları sunmakla birlikte binaların ömrünün uzaması açısından gereklidir.

Çatı İzolasyon Malzeme Seçimi

Özellikle membran gibi su geçirmez belli malzemelerin kullanımıyla oluşturulan çatı izolasyonu mutlaka alanında deneyim sahibi ve uzman bir ekip tarafından yapılması gerekir. Çatının membran aracılığı ile kaplanması ile büyük maddi hasarlar getirebilecek ve zor tadilatlara yönelmeyi mecbur kılacak tamirlerin önüne geçilmiş olur.  Ancak membran ve diğer çatı izolasyon malzemelerinin doğru şekilde kullanımı önemlidir. Çatı kıvrımlarına en uygun biçimde tatbik edilmesi ve arada boşluk oluşumuna izin verilmemesi gerekir. Aksi takdirde başta su sızıntısı olmak üzere çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir. Dolayısıyla membran ve benzeri malzemelerin kalitesi kadar işlemin alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmesi de dikkate değerdir.

Bir yapı üzerinde dış cephe, temel ve çatı yalıtımı doğru şekilde uygulandığında büyük bir ölçüde bina koruması sağlanması mümkündür. Çatı izolasyon ve benzeri önlem uygulamaları hem genel ekonomik piyasalara katkı sağlar hem de aile bütçesine faydalarıyla öne çıkar.

Çatı İzolasyonu Uygulaması

Çatı izolasyon uygulaması, her şeyden önce binaların ilk gün meydana getirildiği kalitesinin korunabilmesi ve desteklenmesi amacıyla yapılır. Neredeyse her çatı çeşidine uygulanabilen çatı izolasyonu işlemi özellikle doğadan kaynaklı dış etmenlerin; öncelikle çatıya ve tüm binaya zarar vermesini engellemek amacıyla gerçekleştirilir.

Rutubet nedeniyle ortaya çıkan korozyon ve terlemeden korunmak bu işlemin faydaları arasında yer alır. Aynı zamanda enerji ve ısı tasarrufu açısından çok önemli bir yere sahip olan çatı izolasyonları muhakkak yaptırılması tavsiye edilir.

Çatı İzolasyon Hizmetlerimiz

Alanında başarılı ve tecrübeli şekilde çalışan ekibimizle İzmir Tek Yapı olarak titizlikle uyguladığımız çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mantolama, dış cephe boyama ve çatı izolasyonu gibi çok sayıda gerekli hizmeti müşterilerimize ulaştırıyoruz. Kaliteli ve kesintisiz müşteri memnuniyetini hedefleyen yaklaşımımızla en iyi hizmeti sunmayı amaçlıyoruz.

Çatı izolasyonu uygulamasının başarısında en önemli faktörlerden birisi iyi bir işçiliğin uygulanmasıdır. Bunun yanı sıra doğru ve kaliteli malzeme seçimi izolasyon uygulaması için olmazsa olmazlardan birisidir. Ayrıca bina için gerekli olan ürün içeriği ve kalınlık miktarı gibi ayrıntılar hakkında bilgi sahibi olunması gerekir.

Dolayısıyla deneyimli bir ustanın bu alanda çalışması önemlidir. Aksi takdirde ileriye dönük ciddi maddi kayıplar meydana gelmesi ve tadilat ihtiyacı doğması olasıdır. Çatı izolasyon işlemlerine dair ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgiler için firmamızla iletişim kurabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın 0 546 764 12 55