agriserkan4@gmail.com

TEKLİF AL
Dış Cephe Boyama
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Dış Cephe Boyama
Dış Cephe Boyama

Binaya veya evinize dış görünümü veren dış cephe boyama ince işçilik gerektirmektedir. Ayrıca bu uygulama daha çok estetik bir görünüm sağlamak için yapılan iç cephe boyaları kadar önemlidir. Yapıların dışına uygulanan boyalar, estetik görünüm haricinde yapıya dayanıklılık sağlamaktadır.

Binanızın Dışını Koruyun

Evinizi nem, küf, rüzgâr, güneş, kar, kuru çürüklük gibi etkenlerden korumak için kaliteli dıştan yapılmış cephe boyası gereklidir. Sıcak yazlar ve sert kışların etkisiyle binanız sıcaklık farklılıklarına ve UV ışınlarına da maruz kalacaktır.

Bunlara ek olarak, evinizin değerini artırmanız için bazı yöntemler vardır. Doğru ve kaliteli yapılmış dış cephe boyama, evinizin çekiciliğini artırır. Hatta yeniden satmayı düşündüğünüz bir yapıyı dışarıdan yeniden boyamak mantıklı olacaktır. Çünkü potansiyel alıcılara ulaşmanızda ilk izlenim önemli olmaktadır.

Boyanın bir binaya uygulanması, toplam boyama projesinin ortalama %25’ni meydana getirir. Ayrıca bir binanın boyanmasından en önemli kısım hazırlık aşamasıdır. Binanızın boyanması için iyi bir hazırlık aşaması sağlanması bu işlemi daha uzun aralıklarla yaptırmanızı sağlayacaktır.

Evinizi veya binanızı boyatmadan önce boyacıdan evinizi nasıl boyayacağıyla ilgili sorular sormalısınız. Bunun için bazı takip soruları sorarak verilecek hizmetle ilgili bilgiler almaya çalışmalısınız. Eğer kazıyıp boyarız denilirse bu tür bir hizmete razı olmamalısınız. Ayrıca çoğu kişi size bu yöntemi söyleyecektir.  

Dikkat Ettiğimiz Noktalar   

Evinize veya binanıza dış cephe boyama yaparken dikkat ettiğimiz noktalar aşağıdaki gibidir:

 • Evin veya binanın boyanacağı boyanın türüne göre tiner ve fırça gibi malzemeler seçilmelidir.
 • Seçilen boyayla birlikte aynı markanın boyama malzemelerinin seçilmesi sonucun daha iyi olmasını sağlayacaktır.
 • Seçilen tüm malzemelerin doğru şekilde uygulanmasına dikkat edilmelidir.
 • Kirli, ıslak veya nemli yüzeye boyama yapılmamalıdır.
 • Zeminin dış kısmına ilk kez boyama yapılacaksa, beton işleminden üç veya dört hafta sonra yapılmasına özen gösterilmelidir.
 • Boya uygulanmadan önce iyice karıştırılmalıdır.
 • Boya uygulanırken ince katlar şeklinde yapılmalıdır. Bu işlem yapılırken ortamın çok sıcak ya da çok soğuk olmamasına dikkat edilmelidir.
 • Dış cephe boyama talimatlarında ifade edilen inceltme işlemi yapılmalıdır.
 • Yüzey parlak ise matlaştırma işlemi yapılarak boyama işleminin daha iyi yapışması ve dayanıklı olması sağlanmalıdır.

Dış Cephe Boyama Süre ve Maliyeti

Boyatmak istediğiniz yapının boyamasının ne kadar süreceği yapının durumuna, büyüklüğüne, ihtiyaçlarınıza göre değişecektir. Firmamızdaki ustalarımız binanızı veya evinizi boyatmak için gereken süreyi keşif yaptıktan sonra size söyleyeceklerdir.

Firma olarak bu tür uygulamalarda işçilerin güvenliğini en iyi şekilde sağlamaktayız. Çünkü yapının dış tarafından boyama yapılırken yüksek bir şekilde iskele ve merdiven kullanılmaktadır. Bu sebeple riskli bir iştir. Firmamız bu konuda size hem güvenilir hem de kaliteli bir hizmet sağlar.

Yapıların dışına yapılan boya çeşitleri;

 • Silikon temelli boyalar,
 • Akrilik temelli boyalar,
 • Elastik boyalar,
 • Grenli boyalar olarak sınıflandırılabilir.

Bütçeniz dâhilinde sizlere en iyi işleri çıkaracağımızdan emin olabilirsiniz. Tahmini boya fiyatı verebilmemiz için bütçenizin ne olduğunu bilmemizi sağlamanız önemli bir noktadır. Böylece dış cephe boyama için size en uygun seçeneği sunarız. 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın 0 546 764 12 55