agriserkan4@gmail.com

TEKLİF AL
Drenaj
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Drenaj
Drenaj

Drenaj; herhangi bir yapı için zararlı olma ihtimali bulunan suyun yapay ya da doğal şekilde uzaklaştırılması işleminin bütünüdür. Nem ve su yalıtımı olarak da ifade edilebilecek drenaj uygulaması için uzman desteği şarttır.

Drenaj uygulaması iç ve dış olmak üzere iki şekilde değerlendirilir. Su yalıtımı uygulamasında toprak ve temas noktasında meydana gelebilecek zedelenmelerin engellenmesi amacıyla koruyucu bir tabakaya ihtiyaç duyulabilir.

Bu uygulama oldukça zordur ve su yalıtımı için drenaj işlemi gerçekleştirilmelidir. Tüm bu ayrıntıları özenle uygulayan ustalarımız; firmamız Tek Yapı İnşaat bünyesinde alanında profesyonel şekilde çalışmaktadır.

İç ve dış drenaj uygulamasının mümkün olmadığı yerlerde yapıya ait genellikle bodrum katlarında uygulanan yalıtım işlemleri gerçekleştirilir ve ayrıntılı pek çok aşamadan oluşan bir işlem sırasından söz edilebilir. Dış drenaj; iç drenajının aksine yapının etrafına kurulur. Her iki uygulama da suyun yapılan uzaklaştırılmasını sağlamak ve nem yoluyla çürümeyi engellemek amacıyla gerçekleştirilir.

Drenaj Aşamaları

İnşaat süreçlerine dair önemli uygulamalardan birisine oluşturan drenaj uygulaması pek çok ayrıntılı aşamadan meydana geliyor. Öncelikle yapının çevresinde ya da iç drenaj uygulaması için bodrum kısmında temizleme işlemi ve kazı uygulaması başlar.

Ardından ana rögara uzaklık ve eğim gibi ayrıntılar üzerinde durulur. Tranşe açılması uygulaması ile temelde bazı kazı işlemleri uygulanır. Daha sonra duvar ve temelin kuruması beklenir. Sıvı membran uygulaması gerçekleştirilir.

Drenaj Uygulaması Faydaları

Yukarıdaki adımların dışında pek çok uygulamanın sonrasında konut girişinde test işlemi gerçekleştirilir. Drenaj, temel olarak suların toplanarak denetim altında tutulması ve uzaklaştırılması işlemidir. Yaşam alanlarının güvenilir ve konforlu kullanımını sağlamak için drenaj uygulaması oldukça önemlidir.

Firmamız, drenaj izolasyonunu önem vermekte ve tüm süreçlerde etkin şekilde çalışmaktadır. Müşteri memnuniyetini önemseyerek başta drenaj olmak üzere çatı izolasyon, dış cephe boyama ve mantolama gibi alanlarda hizmet veriyoruz.

Drenaj Çalışmaları

Binaların bodrum duvarlarına ve temellerine dıştan drenaj uygulanabileceği gibi su gelen duvar için içten yalıtım da gerçekleştirilebilir. Tüm bu uygulamalar alanında yetkin şekilde çalışan profesyonellerimiz tarafından kararlaştırılır. Karar verme aşamasında ihtiyaç durumu öncelikli olarak değerlendirilir.

Drenaj uygulamasının doğru şekilde yapılması mevcut binanın ve içinde yaşayan insanların güvenliği açısından oldukça önemlidir. Öncelikle drenaj uygulaması doğru yapılmayan binalarda temelde zayıflama olması muhtemeldir.

Ayrıca sürekli rutubet alan bir binanın sağlıklı olması mümkün değildir. Bu gibi temel özelliklere bağlı olarak inşaat alanında öne çıkan bir uygulama olan drenajın uzman kişiler tarafından yapılması önemlidir.

Firmamız gerek temel kazı çalışmaları için gerekse mevcut binalardaki zemin katlarda bodrum çalışması amacıyla etkin hizmet sunar.

Uzun yıllara dayanan tecrübemizle İzmir Tek Yapı olarak drenaj uygulamalarına ağırlık vermekteyiz. Sorunsuz ve dayanıklı yapıların korunması amacıyla drenajın yanı sıra söve uygulaması bir gün çatı izolasyon ve mantolama gibi farklı çok sayıda hizmet başlığımız mevcuttur. 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın 0 546 764 12 55