agriserkan4@gmail.com

TEKLİF AL
İzolasyon
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
İzolasyon
İzolasyon

Yapıların ömrünü uzatmak, dış faktörlere karşı korunmalarını sağlamak için yapılan tüm uygulamalara izolasyon denilmektedir. Eğer evlerinizi yalıtırsanız sıcak ve soğuk havalardaki olumsuz koşullardan etkilenmezsiniz. Ayrıca eviniz içindeki sıcaklığı koruyarak konforlu bir yaşam elde edersiniz. Bunlara ek olarak yapılan yalıtım gürültülerden ve sağlıksız seslerden sizi koruyacaktır.

Tasarruf İçin İzolasyon Yaptırın

Çoğu kişi yalıtımın sadece binalardaki çatılar için yapıldığını düşünmektedir. Oysa yalıtım bir binanın tüm kısımlarına yapılabilmektedir. Binanın en temelinden yan yüzeylerine, tavanlardan çatısına kadar yalıtım yapılmaktadır. İzmir Tek Yapı firması olarak sağlıklı bir bina için binanıza tamamıyla izolasyon yaptırmanızı öneririz.

Binanıza tam olarak yalıtım yaptırdığınızda uzun süreçte yalıtım için yaptığınız masraflar size geri dönecektir. Örneğin ısı yalıtımı sayesinde doğalgazı daha az yakacaksınız. Ayrıca su yalıtımı yapılmadan önce binanızda hasar görmüş yerler için tamirat parası ödemenize gerek kalmayacaktır.

Yalıtım yaptırmayı başta gereksiz masraf olarak görebilirsiniz. Fakat zamanla binanızda yalıtımın ne kadar önemli olduğunu fark edeceksiniz. Yalıtım binaların yanı sıra farklı yerlere de yapılabilmektedir. Örneğin havuz veya balkon gibi yerlere su yalıtımı gereklidir. Çünkü bu gibi yerlerde su kaçaklarını engellemek amacıyla yalıtım tercih edilebilir.

Kaç Çeşit İzolasyon Vardır?

Sizlere üç çeşit yalıtımdan bahsedeceğiz:

  • Ses Yalıtımı: Yaşadığınız çevrede sizleri rahatsız eden gürültü ve seslerin binaya girmesine engel olur. Böylece gürültü kirliliğinden kurtulmuş olursunuz. Ses izolasyon işlemleri birçok yerde uygulanmaktadır. Mesela hastanelerde ve sinemalarda ses yalıtımı çok önemlidir. Ses yalıtımı evin dışına yapıldığı gibi evin içine de eklenebilir. Özellikle toplu konutlarda komşulardan rahatsız olmamak için ses yalıtımı yaptırmak sizlere konfor sağlayacaktır.
  • Isı Yalıtımı: Farklı ortamlardaki farklı sıcaklıklar arasında geçişi engellemek için yapılan yalıtımdır. Böylece her bir ortam kendi ideal sıcaklığını korur. Kış aylarında binaların içi ısı kaybından kurtulur. Yaz aylarında ise içeriye sıcak hava girmez. Böylece binaların içi serin kalır. Isı yalıtımı ile kış aylarında odalarınız daha kolay ısınır. Ayrıca ısınan bu hava yalıtım sayesinde dışarı çıkamadığından enerji ve paradan tasarruf sağlarsınız.
  • Su Yalıtımı: Kar ve yağmur gibi mevsimsel koşullarda zamanla toprak altından gelecek sulardan binayı korumak amacıyla yalıtım yapılmalıdır. Su yalıtımı yapıların temelinden en üst kısmına kadar uygulanmalıdır. Ayrıca küf ve mantar gibi sorunlar su yalıtımı ile bertaraf edilebilir.

İzolasyonun Yararları Nelerdir?

Bir yapıya veya binaya izolasyon yaptırmanın yararları aşağıdaki gibidir:

  • Evinizde sağlanan ısı yalıtımı sayesinde kış ve yaz aylarında tasarruf sağlarsınız.
  • Ses yalıtımı yaptırdığınız için gürültülerden kurtulursunuz.
  • Bulunduğunuz binanın ömrü uzar. Ayrıca yalıtımlı binalar daha dikkat çekici durmaktadır.
  • Yağmur ve kar gibi yağışlarda binanıza su girişleri olmaz.
  • Binanıza uzun süre bir bakım yaptırmanıza gerek kalmaz.

Bildiğiniz gibi binalar yapıldığı tarihten günümüze kadar sağlam kalsa da hasar görmektedir. Bu nedenle binalara gerekli yalıtımların yapılması çok önemlidir. Binalarda en çok karşılaşılan sıkıntılardan biri su kaçağıdır. Bunu önlemek için su yalıtımı yaptırmak gereklidir. Ayrıca dışarıdaki gürültülerin fazla olduğu bir zaman diliminde yaşamaktayız. Bu nedenle binalara ses yalıtımı yaptırmak gereklilik olmuştur. Bunun haricinde binalara ısı izolasyon yaptırılması bütçenize büyük katkı sağlar. 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın 0 546 764 12 55