agriserkan4@gmail.com

TEKLİF AL
Mantolama
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Mantolama
Mantolama

Evinizin içindeki ısının dışarıya, dışardaki ısının içeriye girmesine engel olan sisteme mantolama denir. Buna bağlı olarak bu sistem kışın içerideki sıcak havanın dışarı çıkmasını engellemektedir. Ayrıca yazın içerideki soğuk havanın dışarıya çıkmasını önler. Böylece enerji tasarrufu sağlanır. Ev faturalarınızın daha düşük gelmesi için bu ısı yalıtımını yapmak mantıklıdır. Dış cephe ısı yalıtımı, yapı fiziği yönünden en uygun tekniktir.

Enerji Tasarrufu Sağlayan Mantolama

Giderek artan fatura fiyatları, aile bütçesinden ısınma için ayrılan paranın daha fazla olmasına neden olmaktadır. Bu sebeple, evlerdeki ısı kayıplarını iyi bir teknikle en aza indirmek gerekmektedir. Evlerinize dıştan ısı yalıtımı yaptırdığınızda, binanın onarım ve bakım masrafları azalacaktır. Böylece binanızın ömrü uzayacaktır.

İç ve dış ortam arasında ısı kazancını ya da ısı kaybını azaltmak için mantolama yapılmalıdır. Binalarda ısı kaybeden noktalar yeterince yalıtılmadığında ısı kaybı olacaktır. Buna bağlı olarak enerji giderleriniz artacaktır. Bu sebeple daha projenin başlangıcında bu konuda uzman işbirliği sağlanabilir. Böylece binalardaki hem sabit yatırımlar hem de masraflar azaltılacaktır.

Eski binalar, dıştan yalıtım sağlanarak yeni görünüm kazanır. Ayrıca dışardan yapıyı tamamen saran izolasyon ile ısı kaçakları önlenir. Rutubetsiz ve homojen ısı dağılımı size konforlu bir yaşam sağlar.

Eski Binalarda Mantolama

Binaların çatılarına, dışardaki duvarlarına, toprak temaslı noktalara, kat döşemelerine, ısıtılmayan alanlara bakan kısımlara ısı yalıtımı yapılabilir. Eski binalarda ısı yalıtımı öncesinde antenlerin, klimaların, çamaşır demirlerinin, tabelaların sökülmesi gerekir. Bu tekniğin temeli, hiçbir aralık bırakmadan cephenin tamamını yalıtım levhaları ile kaplamaktır. Bu sebeple eski binalarda daire doğramalarının değiştirilmesi isteniyorsa, yalıtım öncesi bu değişikliğin yapılması gerekir. Böylece en iyi şekilde yalıtım sağlanacaktır.

Bazı yapılarda zemin katlar otoparka cephelidir. Böyle binalarda cephe duvarının önüne çit, lastik bar, çiçeklik konması kaza risklerini ortadan kaldıracaktır. Günümüzde binası yalıtımsız olan kişiler bina yönetimiyle ortak karar alıp, yalıtım yaptırarak konforu elde edebilirler. Ayrıca dış cephe yalıtım sistemine özel tedbirler alınarak ortak çıkarların korunması sağlanır. Firmamızdan, tüm tedbirlere rağmen yalıtımda onarım isteyen bir durum olduğunda bizden yardım talep edebilirsiniz.

Mantolamanın Faydaları Nelerdir?

Bu teknikte doğru malzemelerin kullanılması iklimsel, işitsel konforun yanı sıra binalarda yangın güvenliğini de sağlayabilmektedir. Mantolama işleminin faydaları şunlardır:

  • Enerji tasarrufu sağlanmaktadır.
  • Isıl konforla birlikte bu sistem gürültü denetimi avantajı sunmaktadır.
  • Yapı yüzeylerinde ve elemanlarında yoğunlaşma azalmaktadır.
  • Isıtma ve soğutma gibi sistemlerde verimlilik artmaktadır.
  • Ayrıca yapı elemanları dış faktörlerden korunmaktadır.

Binalarınızın değerini korumak ve ömrünü uzatmak için doğru koruma önlemleri almalısınız. Binalarınızda iç ortam ile dış ortamı ayıran bina zarfları, pencereler, kapılar, çatı, tavan gibi elemanlar dış faktörlerden korunmalıdır. Bunu sağlarken sağlık ve konfor şartları yapı içinde sağlanmalıdır. İzmir Tek Yapı firması olarak en popüler çözüm olan mantolama tekniğinin avantajlarından faydalanmanız için elimizden geleni yapmaya hazırız. 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın 0 546 764 12 55