agriserkan4@gmail.com

TEKLİF AL
Mantosür
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Mantosür
Mantosür

Doğal polimerlerle ısı, ses, su ve yangın yalıtımını aynı anda sağlayan ve nefes alabilen yalıtımlı sıvaya mantosür denilmektedir. Binaların iç ve dış cephelerinde kullanılan ve hazır harç olarak uygulanan ekolojik bir malzemedir. Bu malzeme binalara dekoratif bir görünümde kazandırmaktadır. 

Mantosür Nedir?

Binaların iç ve dış cephelerinde, kolon ve kirişlerde, tuğla, ahşap, alçıpen, gaz beton ve boyalı yerlerde mükemmel yapışkanlık sağlamaktadır. Bu ürün doğal malzemelerden imal edilmiştir. İnsan sağlığına zararlı değildir.  Kanserojen içerikler barındırmamaktadır. Bu nedenle bu malzeme toplu yaşam alanlarında kullanılabilir. Örneğin; okul ve hastanelerde kullanılması her yönden rahat olacaktır.

Bu ürün zaman içerisinde özelliğini kaybetmemektedir. Dış ve iç cephe arasında sıcak ve soğuğu geçirmemektedir. Evinize yaptıracağınız bu ısı yalıtımı sıva ile kış aylarında soğuktan şikâyet etmezsiniz. Yaz aylarında ise bulunduğunuz ortamı serin tutacaktır. Ayrıca mantosür, yalıtım sağlamak amacıyla içinde doğal ve inorganik maddeler barındırır.

Yalıtımı sağlayan bu sıva, suyu iter. Bu özelliği sayesinde binanın nefes almasını sağlar. Böylece yoğuşmayı önler. Bu ürün TS EN 998 – 1 standardında belirtilen değerlere sahiptir.

Yanmama Özelliğine Sahip Sıva

Isı yalıtımlı sıvanın mükemmel özelliklerinden biri, yanmama özelliğine sahip olmasıdır. Yapıların yangın yalıtımlarını da sağlamaktadır. Bu ürün darbeli olan sesleri azaltmada iyi performans göstermektedir. Tabi ki bu sıva binalardaki ses yalıtımını en güzel şekilde sağlamaktadır. Yalıtımlı sıva uygun miktarda kullanıldığında ayak sesleri, eşya düşmesiyle oluşan ses, sürüklenen sesler gibi gürültülerin azalmasına sebep olmaktadır. Bu ürün toplu binalarda özellikle ses açısından mükemmel bir konfor sağlayacaktır.

Bu sıvanın gözenekli yapısı binaların nefes almasını sağlar. Firmamızda bulunan mantosür sağlıksız ortamların ve küflenmelerin oluşumunu engeller. Çünkü yoğuşma ve rutubet bu sıvanın kullanıldığı alanlarda oluşmaz. Isı yalıtımı kadar önemli olan bu özellikler yalıtımlı sıvaların sahip olduğu özelliklerden sadece bir tanesidir. Ayrıca yalıtımlı sıvalar tek işlem uygulanarak yüzeye entegre olduğundan ekonomiktir.

Doğal ve Sağlıklı Olan Yalıtılmış Sıva

Yalıtımlı bu sıva doğal yapısı sayesinde binalarınızın ömrünü uzatacaktır. Üstün özellikleri sayesinde istediğiniz ideal yalıtımı elde edeceksiniz. Ayrıca bu ürün çevreci ve organik özelliği ile sizlere sağlıklı ortamlar sunacaktır.

Ayrıca bu sıva borla ve modifiye liflerle zenginleştirildiği için yapısında çatlama ve dökülme meydana gelmez. Yalıtılmış bu sıva inorganik maddelerden üretildiği için ömrü kullanıldığı yapı kadar olur. Sıvanın yüzeye uygulanma sıcaklığı 0° ile 50° arasındadır. Burada önemli olan nokta uygulama sırasında ve hemen ardından havanın yağışlı olmamasıdır.

Yalıtılmış sıvanın bölgelere göre kalınlık değerleri değişecektir. Fakat genellikle mevcut yapılarda en az 2 cm kalınlıkta uygulanmalıdır. Ürünümüz 1000° C sıcaklığa yaklaşık olarak üç saat tepki vermeden dayanabilir. Üç saat sonra da kendini yok eden bir üründür. Burada vermemiz gereken detay ise bir binada çıkan yangının 15. dakikasında oluşan sıcaklık 450° C’dir.

Yalıtılmış sıvanın basınca karşı direnci 1 m²'de 150 kg’dır. Bu sebeple mantosür seramik ve parke altında rahatlıkla kullanılabilir. Doğal polimerlerle ısı, ses, su ve yangın yalıtımını aynı anda sağlayan ve nefes alabilen yalıtımlı sıvaya mantosür denilmektedir. Binaların iç ve dış cephelerinde kullanılan ve hazır harç olarak uygulanan ekolojik bir malzemedir. Bu malzeme binalara dekoratif bir görünümde kazandırmaktadır. Mantosür Nedir?

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın 0 546 764 12 55