agriserkan4@gmail.com

TEKLİF AL
Yaprak Sıva
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Yaprak Sıva
Yaprak Sıva

Seramik ve akrilik bazlı, mukavemeti yüksek olan yapraklı sıva dekoratif malzemedir. Yüksek ısıda özel fırınlarda pişirilen seramik ile akrilik reçineden meydana gelen bu malzeme yüzeylere kolaylıkla uygulanmaktadır. Bu sıvalara kabuk sıva veya seramik sıva da denilmektedir. Firmamızın bu ürünleri dökülmez, ek almaz, solmaz, alev almaz ve çizilmez özelliktedir.

İç ve Dış Cephede Kullanılan Sıva

Bu sıva direnci yüksek akrilik reçine ve seramik bazlı kabuk kırıklarından üretilmektedir. Ayrıca reçine kalitesi ve kimyasal malzemelerine bağlı olarak; uzun ömürlü, su geçirmez, aşınmayan özelliklere sahiptir.

Kabuk sıva granitin ana renklerini taşımaktadır. Bu nedenle granitin bir bütün halinde kesilip yapının cephesine yapıştırılmış gibi bir görüntüsü elde edilmektedir. Yapraklı sıva yapısı kabuklu olduğundan çatlaklar örtülmektedir. Bunun yanında esnek yapısıyla da hareket deformasyonuna dayanıklıdır.

Kabuk sıva yıkanabilir, alev almaz ve anti bakteriyel özelliklerinden dolayı tercih edilen bir malzemedir. Bu malzeme iç cephede dekorasyon amaçlı kullanılmaktadır. Ayrıca kabuk sıvası dış cephe kaplama malzemesidir. Bu malzemeyi aklınıza gelebilecek her türlü yüzeyde kullanmaktayız. Beton, tuğla, briket, mineral, cam, gaz beton, mineral, ahşap, demir ve benzeri yüzeylere uygulanabilir.  

Yapraklı Sıvanın Özellikleri

Yapılarda kullandığımız yapraklı sıva özellikleri aşağıdaki gibidir:

Su geçirmeyen elastik özelliktedir.

Anti bakteriyel bir özelliği vardır.

Su buharı geçirgenliği özelliğine sahip bir yapıdadır. Bu sebeple içerideki nemin dışarıya çıkması sağlanır.

Sıvanın rengi solmamaktadır.

Ek göstermeyen bir özelliğe sahiptir.

Dış koşulların neden olduğu aşınmalar bu malzemede oluşmaz.

Çatlamayan ve uzun ömürlü bir malzemedir.

 

Kabuk sıvanın hazırlanışından bahsedelim: 15 litre temiz su geniş plastik bir tekneye koyulur. Poşet içerisinde yer alan kıvamlaştırıcı toz bu temiz suya eklenir. Ardından kabuklar bu plastik tekneye eklenerek iyice ıslatılır. Plastik bir bidonda yer alan bağlayıcı tutkal karışıma eklenir. Daha sonra karışım topaklanmayacak şekilde kıvamını alıncaya kadar karıştırılır. Böylece sıva uygulamaya hazır hale getirilir. Bu karışım hazırlanırken karıştırma işlemini matkapla yapmamak gerekir.


Kaliteli ve Uzun Ömürlü Yapraklı Sıva

İzmir Tek Yapı olarak sıva uygulaması yapılacak yüzeylere gerekli olan tadilatları yaparız. Tadilat sırasında kullandığımız dolgu malzemelerinin kurumasını bekleriz. Ardından astar uygulaması yaparız. Yaklaşık olarak 4 saat sonra astar kurur. Tabi ki bu süre sıcaklık, nem ve rüzgârın şiddetine göre değişecektir.

Kabuk sıvanın astarı kuruduktan sonra malzemeler karıştırılarak harç haline getirilir. Ardından kıvama getirilen harç yüzeye en iyi şekilde uygularız. Bu işlem yapılırken sıcaklığın 5 derece ve üzerinde olmasına dikkat ederiz. Tüm işlemler bittikten sonra yüzey tam olarak kuruyana kadar su ile temasından uzak tutulur.

Bizler, malzeme ve uygulama desteği vererek yapılarınızın yüzeyini işleyebiliriz. İzmir Tek Yapı firması olarak gelişime ve değişime açık bir firmayız. Bu sebeple kalitemizi ve vizyonumuzu her geçen gün artırıyoruz. Müşterilerimizi alışveriş yaptığımız kimseler olarak değil, ortaklarımız olarak görmekteyiz. Bu sebeple ürünlerimizle ilgili ilk günden verdiğimizi sözleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Yapraklı sıva malzemelerimiz müşteri memnuniyetini kazanan her bütçeye uygun ürünlerimizdir.

Bu sıva direnci yüksek akrilik reçine ve seramik bazlı kabuk kırıklarından üretilmektedir. Ayrıca reçine kalitesi ve kimyasal malzemelerine bağlı olarak; uzun ömürlü, su geçirmez, aşınmayan özelliklere sahiptir. Kabuk sıva granitin ana renklerini taşımaktadır. Bu nedenle granitin bir bütün halinde kesilip yapının cephesine yapıştırılmış gibi bir görüntüsü elde edilmektedir. Yapraklı sıva yapısı kabuklu olduğundan çatlaklar örtülmektedir. Bunun yanında esnek yapısıyla da hareket deformasyonuna dayanıklıdır. Kabuk sıva yıkanabilir, alev almaz ve anti bakteriyel özelliklerinden dolayı tercih edilen bir malzemedir. Bu malzeme iç cephede dekorasyon amaçlı kullanılmaktadır. Ayrıca kabuk sıvası dış cephe kaplama malzemesidir. Bu malzemeyi aklınıza gelebilecek her türlü yüzeyde kullanmaktayız. Beton, tuğla, briket, mineral, cam, gaz beton, mineral, ahşap, demir ve benzeri yüzeylere uygulanabilir.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın 0 546 764 12 55